„Hand in Hand” – Bruno Bruni ja Eduardo Arroyo moodsa kunsti näitus


plakat_final-postercopy-1Keila-Joa lossis avatakse 5. novembril näitus pealkirjaga „Hand in Hand”, mis on pühendatud kahe moodsa kunstniku töödele.                       Bruno Bruni ja Eduardo Arroyo puhul ei ole tegemist lihtsalt kahe sõbra ja kolleegiga, vaid 1930. aastatel sündinud nüüdisaegsete kunstnikega, kes on näinud maailma muutumas, Euroopa ülesehitamist pärast sõda. Nende tööd puudutavad selliseid teemasid nagu sõda, surm, üksindus, armastus, elu ja tänapäeva kultuur. Kunstnike loominguga saab tutvuda 5. novembrist 2016 kuni 15. jaanuarini 2017 Keila-Joa lossis.

Kahe täiesti erineva maailmavaatega kunstniku stiilid kohtuvad ning annavad samu nägemusi eri nurkade alt edasi. Laiali laotatud lõuenditel ühinevad sürrealism, realism ja grotesk ei moodusta küll alati üht tervikut, kuid tekitavad omavahel dialoogi. Kunstnike kasutatud kujundid annavad mängeldes edasi asjade õudu, inimeste koomilisust ja vahel lihtsalt maailma vulgaarset metsikust. Puškin on öelnud nii: „Vaja on öelda: varahommikul, aga nemad kirjutavad: vaevalt olid tõusva päikese esimesed kiired sinava taeva idapiiril üle ujutanud – ah, kui uus ja värske, olgugi et see lause on parem üksnes sellepärast, et on pikem.” Üksikasjadesse laskumata ja nende töid kitšilikult kirjeldamata tuleb öelda, et nagu Puškin, nii ei ilusta ka Bruno Bruni ja Eduardo Arroyo asju liialt, vaid annavad sisu edasi lühidalt ja täpselt, mis aga ei jäta kunstihuvilisi ükskõikseks. Eduardo Arroyo sündis 1937. aastal Madridis. Esimene isikunäitus toimus juba 1961. aastal Pariisis, galeriis Claude Lévin. Alates 1960. aastatest on tal toimunud isikunäitused Bilbaos, Madridis, Valencias, Pariisis, Hamburgis ja mujal. Esimese ühisnäituse Bruno Bruniga korraldas 1987. aastal.

Bruno Bruni sündis 22. novembril 1935. aastal väikses kohas Cattolica ja Pesaro vahel. Õppis Itaalia linnakese Pesaro kunstikoolis, kus toimus 1959. aastal ka tema esimene isikunäitus. Elas aastatel 1959–1961 Londonis, müüs oma maale, töötades samal ajal mitmetes restoranides nõudepesijana. On korraldanud palju näitusi nii Euroopa linnades (Hamburg, Rooma, Madrid, Amsterdam ...) kui ka mujal maailmas: Moskvas, Peterburis, New Yorgis, Tokyos, Jerevanis, Dallases, Thbilisis, Pekingis jne. Keila-Joa loss Schloss Fall, Pargi alle 5, Keila-Joa, Keila vald, HarjumaaTel 56 288 278, e-post info@schlossfall.com , www.schlossfall.com http://balticgrey.gallery/